2021 DUBEN * FARNÍ KALENDÁŘ

  • 2 April 2021
  • P. Antonio

2020 Duben X Farní Kalendář

Konání akcí je závislé na vládních a církevních nařízeních.
Prosím, předem se informujte o jejich uskutečnění.

Čt

1

 

čtvrtek svatého týdne

 

 

9:30

Hradčany – Katedrála ● Mše sv. při svěcení olejů

 

 

 

Velikonoční triduum a Doba Velikonoční

 

 

 

Zelený čtvrtek

 

 

 

Michle – Kostel Narození Panny Marie
i
Krč
– Kostel sv. Františka z Assisi

 

 

17:00

Svátost smíření (max. do 17:45)

 

 

17:00

Křížová cesta

 

 

18:00

Večerní mše na památku Večeře Páně

 

 

 

(jenom v Michli) do 20:00 ● Adorace u „Getsemanské zahradě“

2

 

Velký pátek ● den přísného postu

 

 

 

Michle – Kostel Narození Panny Marie
i
Krč
– Kostel sv. Františka z Assisi

 

 

X

Sbírka ● Velkopáteční – na Svatou zemi

 

 

17:00

Svátost smíření (max. do 17:45)

 

 

17:00

Křížová cesta

 

 

18:00

Velkopáteční obřady

So

3

 

Bílá sobota

 

 

 

Michle – Kostel Narození Panny Marie

 

 

9:00

Společná pobožnost

 

do

12:00

Rozjímání u Božího hrobu

 

 

 

Slavnost zmrtvýchvstání páně

 

 

 

Michle – Kostel Narození Panny Marie

i
Krč
– Kostel sv. Františka z Assisi

 

 

20:00

Velikonoční vigilie

Ne

4

 

Slavnost zmrtvýchvstání páně – v den slavnosti

 

 

8:00

Michle – kostel ● Mše sv.

 

 

9:30

Krč – kostel ● Mše sv.

 

 

11:00

Krč – kostel ● Mše sv.

 

 

19:00

Krč – kostel ● Mše sv.

Po

5

 

Pondělí v oktávu velikonočním

 

 

8:00

Michle – kostel ● Mše sv.

 

 

9:00

Krč – kostel ● Mše sv.

Út

6

 

Úterý v oktávu velikonočním

 

 

 

Mons. Karel Herbst, SDB ● biskupské svěcení ● 19. výročí

 

 

9:30

Krč – kostel / sál ● Sedmikrásek

 

 

16:00

Michle – Domov Sue Ryder ● Mše sv.

 

 

17:30

Krč – kostel/sál ● Sekulární františkáni – Mše sv. a Setkání

 

 

18:15

Michle – fara ● Seminář Mystické Antropologii

St

7

 

Středa v oktávu velikonočním

 

 

ü

Světový den zdraví

 

 

20:00

Krč – sál ● Modlitba Taizé – Nácvik zpěvu od 19:30

Čt

8

 

čtvrtek v oktávu velikonočním

9

 

pátek v oktávu velikonočním

So

10

 

sobota v oktávu velikonočním

 

 

10:00

Michle – fara ● Katecheze pro děti – 1. Sv. Přijímání

Ne

11

2.

NEDĚLE VELIKONOČNÍ – BOŽÍHO MILOSRDENSTVÍ

Po

12

17:30

Krč – sál ● Katecheze dětí

 

 

20:00

Krč – sál ● Mužská spiritualita – Chlapi

Út

13

np

Sv. Martin I, papež a mučedník

 

 

9:00

Krč – kavárna ● Noemi

 

 

9:15

Krč – kostel ● Úklid a Modlitba matek

 

 

18:00

Krč – kavárna ● Společné nešpory a františkánský růženec

 

 

18:15

Michle – fara ● Seminář Mystické Antropologii

St

14

18:15

Krč – kavárna ● Farní biblická hodina ● Zj

Čt

15

 

 

16

 

 

So

17

9:00

Michle – fara ● Katecheze pro dospělé katechumeny

Ne

18

3.

NEDĚLE VELIKONOČNÍ

Po

19

17:30

Krč – sál ● Katecheze dětí

Út

20

9:30

Krč – kostel / sál ● Sedmikrásek

 

 

16:00

Michle – Domov Sue Ryder ● Mše sv.

 

 

18:15

Michle – fara ● Seminář Mystické Antropologii

St

21

np

Sv. Anselm, biskup a učitel církvi

 

 

18:45

Podolí–Na Topolce 14 ● Ekumenická biblická hodina ● Rm

Čt

22

19:00

Michle – fara ● Pastorační rada farnosti

23

sv

Sv. Vojtěch, biskup a mučedník – hlavní patron pražské arcidiecéze

 

 

23:59

Uzávěrka farního listu

So

24

np

Sv. Jiří, mučedník

 

 

np

Sv. Fidel ze Sigmaringa, kněz a mučedník

 

 

10:00

Michle – fara ● Katecheze pro děti – 1. Sv. Přijímání

Ne

25

4.

NEDĚLE VELIKONOČNÍ

 

 

 

 Misionáři Identes Slavnost nebeského Otce

Po

26

 

Kardinál Dominik Duka, OP ● narozeniny ● 78 let

 

 

17:30

Krč – sál ● Katecheze dětí

Út

27

9:00

Krč – sál ● Čtyřlístek

 

 

18:15

Michle – fara ● Seminář Mystické Antropologii

St

28

np

Sv. Petr Chanel, kněz a mučedník

 

 

np

Sv. Ludvik Marie Grignion z Montfortu, kněz

Čt

29

sv

Sv. Kateřina Sienská, panna a učitelka církve, patronka Evropy

30

np

Sv. Zikmund, mučedník

 

 

np

Sv. Pius V, papež