Jste zde

Modlitba Taizé

My, farnost a Taizé 29.12.2014 – 2.1.2015

I do naší farnosti přijdou poutníci z celé Evropy na setkání Důvěry, které do Prahy přivede desetitisíce mladých. Setkání začne v pondělí 29. prosince 2014, skončí v pátek 2. ledna 2015.
Co je smyslem? Hlavní smysl celého setkání má více rovin: společnou modlitbu, přijetí toho druhého, otevření se ostatním kolem nás - v naší obci, i přes hranice našeho města a naší země. Poznat a dát poznat, že i „cizinec je našinec“. A nakonec: nechat se obdarovat.

Co je Taizé?

Taizé je mezinárodní ekumenická komunita ve Francii. Tvoří ji sto bratří, kteří každoročně přijímají desetitisíce mladých křesťanů. V roce 2005, když zemřel bratr Roger, zakladatel komunity, napsal Václav Havel tato slova:
„Ne náhodou se z vesničky Taizé stalo poutní místo i pro mnoho především mladých lidí z naší země. Bratr Roger byl pro mne jedním z duchovních pilířů sjednocující se Evropy.“

Setkání v Praze 29.12.2014 – 2.1.2015

Evropské setkání mladých, které organizuje komunita Taizé, se bude konat od 29. prosince 2014 do 2. ledna 2015 v Praze. Po roce poznamenaném památkou stoletého výročí počátku 1. světové války, konfliktem mezi Ukrajinou a Ruskem nebo evropskými volbami bude toto setkání znamením pokoje a smíření. Zúčastní se ho desetitisíce mladých účastníků z celého kontinentu. Už nyní můžeme zmínit, co bude pro setkání důležité:
# Mladí. Účastníci ve věku 17–30 let stráví konec roku trochu jinak: v modlitbě, setkávání, sdílení a solidaritě.

Modlitba Taizé na Habrovce

Každý měsíc, zpravidla první středu v měsíci, od 20:00 hodin (někdy s mírným zpožděním). Nácvik písní od 19:30 hod.

Aktuální informace ZDE.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer