Noc kostelů 2018

  • Posted on: 9 May 2018
  • By: mihal


Noc kostelů 2018
PROGRAM

18:00 – 18:30 Zahájení
Hlas zvonů kostela Narození Panny Marie v Michli J. P. Rameau: Menuet – Antonín Roun, varhany pásmo reprodukované duchovní hudby a slova

18:30 – 19:30 Kytarový koncert žáků manželů Divišových

19:30 – 20:00 Pásmo reprodukované duchovní hudby a slova

20:00 – 21:15 Koncert souboru Musica pro Sancta Cecilia
Píseň a liturgie v roce
Musica pro Sancta Cecilia je vokálně instrumentální soubor, který se zaměřuje především na interpretaci hudby z období gotiky, renesance a baroka. Skladby jsou hrány na repliky dobových nástrojů.

Soubor vznikl v roce 1992 na půdě pražské Konzervatoře a ladičské školy Jana Deyla (konzervatoř pro zrakově postižené). Dnes v souboru působí 7 absolventů této konzervatoře. Pod současným názvem, který byl vybrán podle patronky hudebníků svaté Cecilie, Musica pro Sancta Cecilia soubor vystupuje od roku 1994. Všichni členové se práci v souboru věnují ve svém volném čase a většina z nich vyučuje na hudebních školách v Praze a jejím blízkém okolí.

Musica Pro Sancta Cecilia vystupuje převážně v kostelech a menších komorních sálech, kde stará hudba nachází nejvhodnější duchovní dimenzi. Soubor, jehož uměleckým vedoucím je Zbigniew Janusz, má za sebou desítky vystoupení v Čechách a na Moravě a již vydal šest CD. Bližší informace o souboru Musica pro Sancta Cecilia lze získat na webových stránkách sancta-cecilia.cz.

Soubor Musica pro Sancta Cecilia vystoupí v rámci Noci kostelů 2018 v kostele Narození Panny Marie v Michli s programem Liturgický rok v písních gotiky, renesance a baroka.

21:15 – 22:00 O kostele Narození Panny Marie v Michli
vyprávění pana Stanislava Varhauta o kostele a jeho historii

22:00 Ukončení a požehnání


Rubrika: