Jste zde

3. neděle velikonoční 2018

1) V pondělí 16. dubna, tedy zítra, v den památky svaté Bernardety Subirousové, v 17:30 na Habrovce, začne příprava dětí k Prvnímu svatému přijímání. Ještě připomínáme i vám, rodičům dětí, které katecheze nenavštěvují a chtěli byste, aby navštěvovali, ozvěte se a pokusíme se najít řešení.

2) Ve středu 18. dubna v 18:45 u Československé církve evangelické bude ekumenická biblická hodina.

3) Všichni jsme srdečně zváni k přivítání ostatků kardinála Berana, které do České republiky budou přivezeny v pátek 20. dubna. V 19:00 hodin budou přivezeny do seminárního kostela svatého Vojtěcha v Dejvicích, kde budou nešpory s místními farníky. Pak budou ostatky převezeny na Strahov, kde ve 20:15 budou vystaveny před baziliku Panny Marie. Tady bude modlitební vigilie do soboty.

A právě v sobotu 21. dubna bude hlavní program, na který jsem přednostně zváni:

  • v 10:00 hodin vyjde průvod s ostatky ze Strahova a půjde na Hradčanské náměstí
  • v 10:30 budou ostatky na chvíli vystaveny v Arcibiskupském paláci
  • v 11:00 hodin bude slavnostní mše svatá, celebrovaná otcem kardinálem Dukou a pak bude rakev uložena v kapli svaté Anežky, kde bude vystavena do 23. dubna, tedy do svátku svatého Vojtěcha.

Ještě připomínáme, že bylo vlastním přáním kardinála Berana, aby byl pohřben ve své vlasti a to je hlavní důvod, abychom se tohoto přivítání zúčastnili.

4) Předběžně ohlašujeme, že v neděli 29. dubna v 16:00 na Habrovce bude divadelní představení nazvané „Pověsíme jenom faráře“. Všichni jsme srdečně zváni a bližší informace najdete ve farním listu.

5) Rovněž předběžně oznamujeme a zveme na farní pouť, která se uskuteční v sobotu 9. června do Starého Hrozňatova a Chebu. Podrobnosti jsou ve Farním listě.

6) Opět se na vás obracíme s prosbou o pomoc s kostelní květinovou výzdobu. Nových pomocníků s výzdobou už je skutečně potřeba, a to v Michli i v Krči. Jeden zájemce už sice je, ale zároveň je skutečně nutné, aby na tuto práci bylo více rukou. Proto vás prosíme, abyste se, pokud jen trochu můžete, této služby ujali. Mnohokrát vám předem děkujeme.

7) Připomínáme, jaku už bylo ohlášeno, že farnost stále hledá nového redaktora farního listu.

8) A v poslední ohlášce připomínáme, že je otevřená kavárnička, kam jsme srdečně zváni.

Rubrika: 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer