Brigáda 25.3. 9:00 na Habrovce

  • Posted on: 24 March 2017
  • By: mihal

Dobrý den, moc vás potřebujeme na dvě brigády, na tu první teď v sobotu 25.3.2017, jak už jsme psali a ohláškami zvali. Vezměte prosím: hrábě pro sebe i pro někoho dalšího, kolečko, lopatu, kýbl, děti, ev. pracovní rukavice. O co jde: vyhrabat a vysbírat kameny i kamínky a všechno, co nepatří do trávníku (a je toho tam zatím hodně). A osít a rozvozit kus kompostu, aby už to rostlo. V nejasnostech vám na místě poradí Michal Švarc.

Proč: Skládkování zeminy je drahé, tak jsme její část z výkopu použili na vyrovnání zahrady (nerovnosti ničily sekačku), ale je třeba ji prohrabat a zbavit kamení. Část jsme také užili na vyrovnání terénu ve spodní části. Vypadá to teď celé docela děsně, ale tím spíše je potřeba povrch upravit a zasít trávu. A za týden nebo dva doděláme zbylou část zahrady, která se teď nemohla upravovat kvůli podmáčení.

Do Fotodokumentace dostavby přibyly nové fotografie, a tak slovně přidávám jen: Už se osazují podhledy ve staré i nové části, tahají se kabely, vyrovnaly se okenní otvory. Česká okna se mění na francouzská :) A má ten architekt oko, viděl, že by kavárna mohla prokouknout. Já v těch plánech viděl to, že bude víc místa, víc WC a odstraníme nějaké nedostatky a zateplíme, prostě ty věci, co potřebujeme. Ono nejen že se toho udělalo víc, ale hlavně: Začíná být pěkné, fakt, už to vidím :) Více o dostavbě bude v nedělním FL. Pěkné dny přeje pošťák Josef Basík

Rubrika: