My, farnost a Taizé 29.12.2014 – 2.1.2015

  • Posted on: 27 November 2014
  • By: Pavel K.
I do naší farnosti přijdou poutníci z celé Evropy na setkání Důvěry, které do Prahy přivede desetitisíce mladých. Setkání začne v pondělí 29. prosince 2014, skončí v pátek 2. ledna 2015.
Co je smyslem? Hlavní smysl celého setkání má více rovin: společnou modlitbu, přijetí toho druhého, otevření se ostatním kolem nás - v naší obci, i přes hranice našeho města a naší země. Poznat a dát poznat, že i „cizinec je našinec“. A nakonec: nechat se obdarovat.
Co se bude dít v naší farnosti? Poutníky (ve věku 17-35 let) budeme 29.12. odpoledne vyhlížet a pak doprovázet na místo jejich ubytování. Budeme potřebovat průvodce, někoho, kdo se dorozumí, a takéněkoho, kdo by uvařil čaj, upekl vánočku, vyluxoval. Na Habrovce bude každé dopoledne společná modlitba a sdílení, diskuse. Hledáme pomocníky (bude třeba připravit prostor a pod.).
Mohu se „jenom“ účastnit? Ano, účast na společném programu je pro kohokoliv bez vstupenky, rezervace apod., bez rozdílu věku.
Chci pomoci, ale nechodím moc do kostela. Chcete-li pomoci, a přitom chodíte jinam do kostela, nebo si nevíte rady, zda jste dostatečně věřící - nebojte se přihlásit. Tato pouť je příležitostí, abychom se setkali s těmi, kdo věří jinak, kdo jsou třeba z jiných církví, nebo kdo jsou lidmi dobré vůle, ale do kostela zajdou vzácně. Hledáme lidi dobré vůle. A pro každého je toto setkání přiležitostí, jak obnovit svůj vlastní postoj.
Mohu pomoci, ale ne každý den. Pokud byste rádi pomohli, ale nejste si jisti, zda budete mít doma dost místa, nebo nebudete po všechny dny setkání k dispozici, stačí, když nám sdělíte, v jaké dny můžete být k dispozici.
Asi nemám doma dost místa… Opravdu stačí 2 čtvereční metry podlahy pro jednoho (v obýváku pod stromečkem nebo v kuchyni), mají spacák a karimatku, připravit jim čtyřikrát jednoduchou snídani a navečer čaj. Bylo by dobré ubytovat celkem alespoň 100 účastníků, ve farnosti už se 50 míst našlo! Hledáme další hostitele.
Co Silvestr a Nový Rok? Večer 31.ledna bude probíhat ve farnostech, v místních hostitelských komunitách, tedy i na Habrovce společná modlitba a program (“festival národů”). 1. ledna bude v 10h bohoslužba v kostele, případně společný oběd s hostiteli.
Jak budou probíhat přípravy? Vzniká přípravný tým (rádi přijmeme další členy), který bude zveřejňovat další informace na nástěnce, v rámci bohoslužeb, farním mailem a na www.michlehabrovka.cz
Jaké budou nejbližší akce?
Setkání místních dobrovolníků (kteří budou pomáhat) proběhne v prosinci ve farním sálu.
Setkání hostitelů, kteří budou ubytovávat účastníky setkání, bude na Habrovce 15.12. v 19 hodin. V prosinci vyjde také přesný program setkání. (J.Basík, M.Pospíšil, P.Fischer)
Kontakty (místní, farní): taize.habrovka@seznam.cz
Milan Pospíšil +420 724 214 557 Josef Basík +420 602 365 006
Obecné informace, videa apod.: www.taizepraha.cz
Rubrika: