týdne

Aktivita Den Čas Místo Kontakt
KATECHEZE pondělí 17:30 - 18:30 sál, kavárna Míla Kořínek
Pravidelné katecheze pro děti školního věku. Výuka probíhá každé pondělí od 17:30 do 18:15 na Habrovce. Děti jsou podle věku rozděleny do tří skupin. Děti je možné do skupinek připojit i během roku.
 
SEDMIKRÁSEK úterý 9:00 - 12:00 sál, kavárna Anna Zajícová
Sedmikrásek je společenství maminek, dětí a babiček, které se schází vždy jednou za čtrnáct dní v úterý dopoledne (od 9:00) na Habrovce. Po krátké bohoslužbě v kostele sv. Františka následuje v sousedním sále krátké divadélko pro děti (jeho průvodcem je loutka Sedmikrásek, podle něhož se celé setkání jmenuje) v podání některé z maminek a poté si děti hrají s babičkami z farnosti (podle počasí v sále nebo na zahradě), zatímco maminky věnují čas čtení z Bible nebo přednášce na ohlášené duchovní či prakticky rodičovské téma. Sedmikrásek má stále otevřenou náruč pro každého.
 
NOEMI úterý 9:00 - 12:00 sál, kavárna Eva Vítková
Společenství žen NOEMI se schází v úterý jednou za 4 týdny od 9.00 do 11.00 hod. v kavárničce. Náplní setkání je snídaně, modlitba, četba, cvičení paměti, informace, zkušenosti a podobné sdílení. Scházíme se v počtu 8 až 12 žen, máte-li zájem, zkuste přijít.
 
SKAUTSKÝ ODDÍL STATEČNÁ SRDCE pátek 15:00 - 18:00 kavárna Kateřina Ječmenová
Dívčí skautský oddíl, který psadá pod středisko Blaník (www.blanik.info). Stále přijímáme nové členky, více na www.statecnasrdce.blanik.info. Běžně chodme do kluboven v Podzámčí, v zimě využíváme prostor klubovny na Habrovce.

měsíčně

Aktivita Den Čas Poznámka Místo Kontakt
FARNÍ BIBLICKÁ HODINA pondělí 18:30 - 20:00 každé 2. pondělí v měsíci kavárna Lenka Novotná
Scházíme se ve farní kavárně nad šálkem čaje a něčeho k zakousnutí nejen k milému setkání, ale zejména ke společné modlitbě a rozjímání nad Písmem svatým. Čteme souvisle vybrané biblické knihy, v současné době list Římanům. Po četbě a komentáři sdílíme společně své myšlenky a otázky, které v nás četba Písma vyvolala. Všichni, kdo mají zájem (třeba i jen na zkoušku) o sdílenou četbu Písma a rozjímání jsou srdečně zváni!
 
MODLITBA TAIZÉ středa 19:30 - 21:00 každá 1. středa v měsíci sál Milan Pospíšil
Scházíme se již od roku 1999 v otevřeném společenství zájemců z různých řesťanských denominací, v počtu kolem dvaceti lidí nejrůznjšího věku. Vždy půl hodiny před modlitbou nacvičujeme nové songy, které pak při modlitbě doprovází zpravidla kytara, harfa a violoncello. V roce 2014 jsme byli jedním z lokálních míst setkávání, kdy jsme přivítali přes 250 účastníků setkání mladých v Praze z 10 zemí Evropy.
 
OSMÁK středa 19:00 - 23:00 sál, kavárna Jana Švarcová
Ne zcela pravidelné setkávání žen odrostlých ze Sedmikrásku, rozjímání, modlitba, hovory, příležitostně kino, 1x měsíčně úklid kostela.

1x ročně

Aktivita Den Čas Poznámka Místo Kontakt
DRUŽNÁ NEDĚLE neděle 10:00 - 16:00 víkend 4. postní sál, kavárna Dáša Svobodová
O 4. neděli postní, zvané Rosare, se setkává farnost nad velikonočními a jarními artefakty a nad dobrým občerstvením, které připravili farníci. Spolu se setkáváním farníků je pořádán i bazar drobných předmětů z domácnosti.
 
JARNÍ BAZÁREK neděle 10:00 - 16:00 sál, kavárna Jindřiška Kyselová
Dětský dobročinný bazárek. Prodávají se oblečení, boty, sportovní potřeby, kočárky, dětské vaničky, židličky, postýlky, hračky, knížky.... vše na děti ve věku od 0 do cca 15 let. Bazárek se koná každé jaro (většinou v půlce dubna). Výtěžek bazárku je věnován farnosti, materiální výtěžek (zbytky) rozdělen mezi potřebné organizace nebo na sbírky potřebným.
 
FESTIVAL HABROVKA pátek, sobota začátek června sál, kavárna, zahrada Anna Pospíšilová
Festival bloumající veřejnosti HABROVKA spojuje nejrůznější hudební a divadelní proudy, profesionální tvorbu s tvorbou amatérskou. Vedle kvalitního kulturního zážitku festival nabízí také prostor k setkání a aktivní kooperaci mezi umělci a veřejností i mezi umělci navzájem. Nedílnou součástí programu jsou představení pro děti a představení zajímavých neziskových organizací.
Více informací na:
www.facebook.com/habrovka
www.habrovka.cz
 
PODZIMNÍ BAZÁREK neděle 10:00 - 16:00 sál, kavárna Jindřiška Kyselová
Dětský dobročinný bazárek. Prodávají se oblečení, boty, sportovní potřeby, kočárky, dětské vaničky, židličky, postýlky, hračky, knížky.... vše na děti ve věku od 0 do cca 15 let. Bazárek se koná každý podzim (většinou v půlce října). Výtěžek bazárku je věnován farnosti, materiální výtěžek (zbytky) rozdělen mezi potřebné organizace nebo na sbírky potřebným.
 
ADVENTNÍ BAZAR neděle 10:00 - 16:00 sál, kavárna Pavlína Muzikářová
O 1. adventní neděli pořádáme bazar všech věcí z domácnosti, elektroniky, knih, CD a DVD, hraček, sportovního vybavení, oblečení pro všechny věkové kategorie. Výtěžek bazaru je putuje každý rok na zvelebení staveb a zařízení ve farnosti.